Organizacja poczęstunku komunijnego - taniej w restauracji

Komunia święta jest wielkim przeżyciem duchowym zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Jednak na rodzicach spoczywa odpowiedzialność przygotowania przyjęcia dla rodziny z tej okazji. Przygotowanie go samodzielnie jest bardzo trudne, zwłaszcza dla większej ilości osób, jednak nadal wielu rodziców uważa to za rozwiązanie tańsze, niż wynajęcie lokalu. Czy tak jest w rzeczywistości?

Czy organizacja komunii w domu jest tańsza niż wynajem lokalu?

Wiele z osób decyduje się na organizację imprezy tego typu w restauracjach, jednak nadal spora grupa osób organizuję to przyjęcie w domu. Tak naprawdę organizacja komunii w domu nie jest tańsza niżeli przyjęcie w lokalu, a dodatkowo wymaga od rodziców ogromnego zaangażowania. Organizacja poczęstunku w lokalu jest tańsza, ale i wygodniejsza – dzięki temu oszczędzimy sobie nerwów, czasu i pieniędzy. Dodatkowo rodzice mogą poświęcić swój czas na celebrowanie tego dnia ze swoją pociechą.

Gotując samemu, zawsze istnieje ryzyko że coś pójdzie nie tak, lub zabraknie czasu. Organizacja przyjęcia w restauracji skutecznie zniweluje to niebezpieczeństwo. Bardzo często skorzystanie z usług lokalu będzie tańsze, niżeli własnoręczne przygotowywanie wszystkich posiłków i przystawek. Restauracja  jako firma kupuje produkty w ilościach hurtowych, co przekłada się na niższą cenę produktów. Dzięki wyszkolonym pracownikom wszystkie składniki wykorzystywane są na bieżąco, więc nic nie zostaje i się nie marnuje.

Do kosztów samodzielnego organizowania tego przyjęcia należy doliczyć również zatrudnienie pomocy, ceny prądu i gazu, które zużyją urządzenia kuchenne podczas gotowania i pieczenia dań i ciast na poczęstunek komunijny. Do tego dochodzą także koszty poniesione z tytułu serwetek, dekoracji oraz ewentualnych atrakcji dla dzieci.